مجله

تحقیق ارتباط و راه هاي نفوذ در ديگران

نام واحد درسي :

تعامل پليس با مردم

مقدمه

ديگران بزرگترين سرمايه و منبع قدرت ما هستند. راه استفاده از آن منبع، برقراري رابطة صحيح است. چنانچه اين رابطه را برقرار كنيم هم نياز ديگران را بر آورده كرده ايم كه ما را در حل مسائل ياري مي دهند وهم نياز خود را. پس قدرت ايجاد رابطة صحيح يكي از مهارت هايي  است كه افراد بايد داشته باشند[۱]. يعني اگر بخواهيم يك دوست خوب، معلم خوب با پدر و مادر خوب و از همه مهمتر يك مشاور خوب و صميمي باشيم به اين مهارت نياز داريم و بايد بتوانيم رابطة صحيح برقرار كنيم. اما ارتباط چيست؟ عده اي از افراد ارتباط را كلمه اي تعريف شده و بي‌نياز از توضيح مي دانند و خود را متخصص ارتباط تلقي مي‌كنند. اما اگر ارتباط آنقدر ساده است پس چرا بعضي از زوج ها در برقراري ارتباط موثر بي اطلاعند و يا چرا بعضي خانواده ها به علت عدم ارتباط صميمي از هم پاشيده شده اند ويا چرا گاهي يك روان پزشك، روان شناس ويا مشاور مراجعان خود را از دست مي دهند[۲].

تعريف ارتباط:

تعداد كم و معمولاً دونفر هست فرآيندي است كه طي آن اطلاعات، معاني، احساسات را از طريق پيام هاي كلامي و غير كلامي با ديگران در ميان مي گذاريم[۳].

 

ويژگي هاي ارتباطات

۱ :  ارتباط يك فرايند است.

ارتباط يك فرايند ارسال و دريافت پيام است براي برقراري ارتباط بايد حداقل دو نفر در رويدادهايي مستمد و پويا با هم در گير شوند و طي آن بر يكديگر تأثير و از يكديگر تأثير پذيرند.

مؤلفه هاي فرايند ارتباط

الف ) برقرار كنندگان ارتباط:

در هر ارتباطي وجود طرفين ارتباط الزامي است كه شامل منبع و گيرنده است وفقط زماني فرايند ارتباط شروع ميشود كه منبع پيامي به گيرنده ارسال كند اما ارتباط برقرار كنندگان به طور همزمان هم فرستنده پيام هستند و هم گيرنده آن يعني شخصي الف: در حين صحبت، اثرات گفتارش را نيز بازبيني مي‌كند و در همان حال از شخص ب: اطلاعات مي گيرد.

ب) پيام:

در واقع همان محتواي ارتباط و گوياي منظور ارتباط برقرار كنندگان است.

ج) رسانه :

شيوه خاص انتقال پيام است رسانه  نظامي از نمادها يا رمزهاست كه مي تواند به اشكال مختلف، باشد.

 

د) كانال :

منظور از كانال همان چيزي است كه ارتباط برقرار كنندگان را به هم پيوند مي‌دهد و رسانه را در خود جاي مي‌دهد: كانال هاي ارتباطي عبارت اند از: كانال صوتي ـ شنوايي كه گفتار را ميسر مي‌كند. كانال ژستي ـ بينايي كه ارتباط غير كلامي را تسهيل مي‌كند. كانال شيميايي ـ بويايي كه بوها را در خود جاي مي‌دهد و كانال پوستي ـ لامسه كه مار را قادر مي سازد كه در ارتباط ميان فردي از حس لامسه استفاده كنيم. ما از اين كانال هاـ كه  همگي در ارتباط رودر رو بكار گرفته مي شوند ـ مي توانيم همزمان استفاده كنيم.

هـ) فيدبك :

فرستنده از طريق فيدبك هاي دريافتي مي  فهمد كه پيام او تا چه حد دريافت شده و چقدر موثر بوده است و با بازبيني واكنش هاي طرف مقابل، ارتباط بعدي را بهبود بخشيده و به نتايج بهتر مي رسد.

و) بافت :

[۱] . به سوي كاميابي (۱)، ص ۲۰۳

[۲] . همان منبع ، ص ۲۰۴

[۳] . ارتباط ميان فردي، ص ۲۸ـ۲۱

فهرست

مقدمه ……………………………….. ۱

تعريف ارتباط …………………………. ۱

ويژگي هاي ارتباط زبان تن + زبان كلامي ……. ۵

ارتباط كامل ………………………….. ۸

زبان تن ……………………………… ۸

ارتباط كلامي ………………………….. ۸

ارتباط خوب …………………………… ۱۰

ارتباط بد ……………………………. ۱۱

نفوذ در ديگران ……………………….. ۱۱

نتيجه گيري …………………………… ۱۳

منابع و مآخذ………………………….. ۱۴

تحقیق ارتباط و راه هاي نفوذ در ديگران

نوشته تحقیق ارتباط و راه هاي نفوذ در ديگران اولین بار در فايل مارکت - بازار فايل. پدیدار شد.

لطفا از لینک زیر دانلود کنید دانلود 

فایل

Powered by WPeMatico

نظرات() 
  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
خرید تلویزیون تلویزیون سونی سینما خانگی گوشی شیائومی گوشی آیفون تاچ ال سی دی برد گوشی گوشی سامسونگ گوشی هواوی قیمت یاب گوشی آنر

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic